  • L4931CZ33-AP
L4931CZ33-AP
advertisement
Manufacturer No:
L4931CZ33-AP
HK JDW NO:
761-L4931CZ33-AP
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Datasheet:
L4931CZ33-AP
Description:
Fixed L4931 PMIC 3 TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Quantity:
In Stock : 4742
Step5Bar-code shipping tag
L4931CZ33-AP
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    3
  • Weight
    4.535924g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
  • Current - Supply (Max)
    6mA
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    250mA
  • Quiescent Current
    1mA
  • Accuracy
    2 %
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    5.3V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Voltage Dropout (Max)
    0.8V @ 250mA
  • PSRR
    73dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage
    400mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.4V
  • Min Output Voltage
    3.3V
  • Voltage Tolerance-Max
    4%
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Input Bias Current
    600μA
  • Output Voltage Accuracy
    2 %
  • Height
    4.95mm
  • Length
    4.95mm
  • Width
    3.94mm