  • L60030C3SQ
L60030C3SQ
advertisement
Manufacturer No:
L60030C3SQ
HK JDW NO:
461-L60030C3SQ
Package:
Datasheet:
L60030C3SQ
Description:
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
Step5Bar-code shipping tag
L60030C3SQ
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
  • Material
    Thermoplastic
  • Body Material
    Thermoplastic
  • Published
    2006
  • Termination
    Screw
  • Voltage - Rated
    600V
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Depth
    76.2mm
  • Current Rating
    30A
  • Termination Style
    Screw Terminal, Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Voltage
    600V
  • Number of Circuits
    3
  • Number of Poles
    3
  • Fuse Size
    13/32Dia x 1-1/2L 10.3mmx38.1mm
  • Fuse Current
    30A
  • Length
    57.15mm