  • L6R24D-240-C8
L6R24D-240-C8
advertisement
Manufacturer No:
L6R24D-240-C8
HK JDW NO:
801-L6R24D-240-C8
Package:
Datasheet:
L6R24D-240-C8
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 24W
Step5Bar-code shipping tag
L6R24D-240-C8
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.309lb 140.0g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R24D (24W)
  • Size / Dimension
    3.62Lx1.79W x 1.08 H 91.9mmx45.4mmx27.5mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    24W
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
  • No Load Power Consumption
    100mW Max