  • L6R300D-560-C14
L6R300D-560-C14
advertisement
Manufacturer No:
L6R300D-560-C14
HK JDW NO:
801-L6R300D-560-C14
Package:
Datasheet:
L6R300D-560-C14
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 300W
Step5Bar-code shipping tag
L6R300D-560-C14
  • Weight
    3.5lbs 1.6kg
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R300D (300W)
  • Size / Dimension
    10.00Lx4.57W x 1.85 H 254.0mmx116.0mmx47.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    300W
  • Approval Agency
    CE, cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    5.36A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    56V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position
  • No Load Power Consumption
    500mW Max