  • L6R30D-120-C8
L6R30D-120-C8
advertisement
Manufacturer No:
L6R30D-120-C8
HK JDW NO:
801-L6R30D-120-C8
Package:
Datasheet:
L6R30D-120-C8
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Step5Bar-code shipping tag
L6R30D-120-C8
  • Weight
    0.309lb 140.0g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R30D (30W)
  • Size / Dimension
    3.62Lx1.79W x 1.08 H 91.9mmx45.4mmx27.5mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    30W
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
  • No Load Power Consumption
    100mW Max