  • L6R36-240
L6R36-240
advertisement
Manufacturer No:
L6R36-240
HK JDW NO:
801-L6R36-240
Package:
Datasheet:
L6R36-240
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Step5Bar-code shipping tag
L6R36-240
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to L6R36-240.
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R36 (36W)
  • Size / Dimension
    3.82Lx1.77W x 1.52 H 97.0mmx45.0mmx38.6mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    36W
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
  • No Load Power Consumption
    100mW Max