  • L6R60D-300-C6
L6R60D-300-C6
advertisement
Manufacturer No:
L6R60D-300-C6
HK JDW NO:
801-L6R60D-300-C6
Package:
Datasheet:
L6R60D-300-C6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 30V 65W
Step5Bar-code shipping tag
L6R60D-300-C6
    14 Weeks
  • Weight
    0.617lb 280.00g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R60D (65W)
  • Size / Dimension
    4.72Lx2.01W x 1.34 H 120.0mmx51.0mmx34.0mm
  • Power (Watts)
    65W
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    2.16A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    30V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
  • No Load Power Consumption
    100mW Max