  • LA T68B-T2V1-24
LA T68B-T2V1-24
advertisement
Manufacturer No:
LA T68B-T2V1-24
HK JDW NO:
606-LA T68B-T2V1-24
Package:
2-PLCC
Datasheet:
LA T68B-T2V1-24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LA T68B-T2V1-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-PLCC
  • Supplier Device Package
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TOPLED® Black Surface
  • Size / Dimension
    3.20mm Lx2.80mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Color
    Amber
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.1V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    30mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    2.40mm Dia
  • Millicandela Rating
    627.5mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Wavelength - Peak
    624nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    617nm
  • Height (Max)
    2.10mm