  • LAL02NA6R8K
LAL02NA6R8K
advertisement
Manufacturer No:
LAL02NA6R8K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LAL02NA6R8K
Package:
Axial
Datasheet:
LAL02NA6R8K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LAL02NA6R8K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating
    175mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Max DC Current
    175mA
  • Frequency - Self Resonant
    28MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    40 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • Diameter
    2.3mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LA, L Type
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.134L 2.30mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%