  • LAL03VB220K
LAL03VB220K
advertisement
Manufacturer No:
LAL03VB220K
HK JDW NO:
782-LAL03VB220K
Package:
Axial
Datasheet:
LAL03VB220K
Step5Bar-code shipping tag
LAL03VB220K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    LA, L Type
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.102Diax0.276L 2.60mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    130mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    9.6MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.13A