  • LB01GW01-12-GJ
LB01GW01-12-GJ
advertisement
Manufacturer No:
LB01GW01-12-GJ
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-LB01GW01-12-GJ
Package:
Datasheet:
LB01GW01-12-GJ
Description:
Panel Mount Indicator Lamps SQUARE GRAY BODY 12V LAMP BLUE/CLEAR CAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LB01GW01-12-GJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2015
  • Series
    LB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    Incandescent
  • Color
    Grey
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.64 (16.26mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    60mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Lens Size
    13.20mm