  • LB01KW01-12-JE
LB01KW01-12-JE
advertisement
Manufacturer No:
LB01KW01-12-JE
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-LB01KW01-12-JE
Package:
Datasheet:
Description:
INDICATOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LB01KW01-12-JE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Panel Cutout Shape
    Square
  • Series
    LB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Incandescent
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.64 x 0.64 (16.20mm x 16.20mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    60mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    15.80mm