  • LB02KW01-12-BJ
LB02KW01-12-BJ
advertisement
Manufacturer No:
LB02KW01-12-BJ
HK JDW NO:
558-LB02KW01-12-BJ
Package:
Datasheet:
LB02KW01-12-BJ
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators INDICATOR
Step5Bar-code shipping tag
LB02KW01-12-BJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder
  • Type
    Incandescent
  • Color
    Black
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.10mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    60mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    19.00mm Dia