  • LB03GW01-5C24-JC
LB03GW01-5C24-JC
advertisement
Manufacturer No:
LB03GW01-5C24-JC
HK JDW NO:
558-LB03GW01-5C24-JC
Package:
Datasheet:
LB03GW01-5C24-JC
Description:
IND PB ILLUM RECT LB SER RED SLD
Step5Bar-code shipping tag
LB03GW01-5C24-JC
  • Panel Cutout Shape
    Rectangular
  • Part Status
    Active
  • Type
    LED
  • Color
    Grey
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
  • Voltage
    24V
  • Current
    13mA
  • Lens Style
    Rectangle with Flat Top
  • Lens Size
    19.40mmx13.20mm