  • LB03KW01-12-BJ
LB03KW01-12-BJ
advertisement
Manufacturer No:
LB03KW01-12-BJ
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-LB03KW01-12-BJ
Package:
Datasheet:
LB03KW01-12-BJ
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators INDICATOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LB03KW01-12-BJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Rectangular
  • Published
    2015
  • Series
    LB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    Incandescent
  • Color
    Black
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    60mA
  • Lens Style
    Rectangle with Flat Top
  • Illumination Type
    Illuminated
  • Lens Size
    19.40mmx13.20mm