  • LB03KW01-5D24-JD
LB03KW01-5D24-JD
advertisement
Manufacturer No:
LB03KW01-5D24-JD
HK JDW NO:
558-LB03KW01-5D24-JD
Package:
Datasheet:
LB03KW01-5D24-JD
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators RECT 24V AMBER
Step5Bar-code shipping tag
LB03KW01-5D24-JD
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Type
    LED
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.88 x 0.64 (22.35mm x 16.26mm)
  • Voltage
    24V
  • Current
    13mA
  • Contact Current Rating
    115mA
  • Lens Size
    19.40mmx13.20mm