  • LB15CKW01-5F12-JF
LB15CKW01-5F12-JF
advertisement
Manufacturer No:
LB15CKW01-5F12-JF
HK JDW NO:
558-LB15CKW01-5F12-JF
Package:
Datasheet:
LB15CKW01-5F12-JF
Description:
Quantity:
In Stock : 14217
Step5Bar-code shipping tag
LB15CKW01-5F12-JF
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
    Standard, Illuminated
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Switch Function
    On-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Clear (Green Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VDC
  • Illumination Type, Color
    LED, Green
  • Electrical Life
    100,000 Cycles
  • Mechanical Life
    1,000,000 Cycles
  • Contact Current Rating
    3A