  • LB16RKW01-5C12-JC
LB16RKW01-5C12-JC
advertisement
Manufacturer No:
LB16RKW01-5C12-JC
HK JDW NO:
558-LB16RKW01-5C12-JC
Package:
Datasheet:
LB16RKW01-5C12-JC
Step5Bar-code shipping tag
LB16RKW01-5C12-JC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Rectangular, Button
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 22.40mm x 16.20mm
  • Color - Actuator/Cap
    Clear (Red Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VDC