  • LB26SKG01-28-CJ
LB26SKG01-28-CJ
advertisement
Manufacturer No:
LB26SKG01-28-CJ
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-LB26SKG01-28-CJ
Package:
Datasheet:
LB26SKG01-28-CJ
Step5Bar-code shipping tag
LB26SKG01-28-CJ
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    Solder
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    28V