  • LC2H-FE-FV-30
LC2H-FE-FV-30
advertisement
Manufacturer No:
LC2H-FE-FV-30
HK JDW NO:
590-LC2H-FE-FV-30
Package:
Datasheet:
LC2H-FE-FV-30
Description:
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LC2H-FE-FV-30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2006
  • Series
    LC2H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Totalizer
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    None Required Battery Included
  • Ingress Protection
    IP66 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 45.00mm x 22.20mm
  • Operating Mode
    Up
  • Input Type
    Voltage
  • Reset
    External, Front Panel
  • Display Type
    LCD - Black Characters
  • Number of Characters Per Row
    8
  • Count Rate
    30Hz
  • Display Characters - Height
    0.343 8.70mm