  • LC4H-R4-AC24VS
LC4H-R4-AC24VS
advertisement
Manufacturer No:
LC4H-R4-AC24VS
HK JDW NO:
590-LC4H-R4-AC24VS
Package:
Datasheet:
LC4H-R4-AC24VS
Description:
Counter,Digital,Illuminated,24VAC,4Digit LCD Display,Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
LC4H-R4-AC24VS
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Termination
    Screw
  • Type
    Batch, Tachometer, Totalizer
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    24VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
    External, Front Panel
  • Logic Function
    Counter
  • Display Type
    LCD - Dual Color Characters, Backlight
  • Number of Characters Per Row
    4, 4
  • Count Rate
    30Hz, 5kHz