  • LC4HL-R4-AC240VS
LC4HL-R4-AC240VS
advertisement
Manufacturer No:
LC4HL-R4-AC240VS
HK JDW NO:
590-LC4HL-R4-AC240VS
Package:
Datasheet:
Description:
Controls/LCD Electronic Counter LC4HL, DIN48, 4 digit, 30Hz/5kHz, Relay 1C, screw, 110-240VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LC4HL-R4-AC240VS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2006
  • Series
    LC4H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Batch, Tachometer, Totalizer
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Ingress Protection
    IP66 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Operating Mode
    Up, Down, Command, Individual, Quadrature
  • Input Type
    No Voltage
  • Reset
    External, Front Panel
  • Display Type
    LCD - Black Characters
  • Number of Characters Per Row
    4, 4
  • Count Rate
    30Hz, 5kHz