  • LC4HL-R6-AC240V
LC4HL-R6-AC240V
advertisement
Manufacturer No:
LC4HL-R6-AC240V
HK JDW NO:
590-LC4HL-R6-AC240V
Description:
LCD Electronic Counter - LC4HL,DIN48,6 Digit,30Hz/5kHz,Relay 1C,11 Pin
Step5Bar-code shipping tag
LC4HL-R6-AC240V
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Termination
    Plug
  • Type
    Batch, Tachometer, Totalizer
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Display Type
    LCD - Black Characters
  • Number of Characters Per Row
    6, 6
  • Count Rate
    30Hz, 5kHz