  • LCE01C601024A
LCE01C601024A
advertisement
Manufacturer No:
LCE01C601024A
HK JDW NO:
17718-LCE01C601024A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,6NC,1NO,
Step5Bar-code shipping tag
LCE01C601024A
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 40°C
  • Contact Form
    7PST-1NO/6NC (1 Form A, 6 Form B)
  • Coil Resistance
  • Coil Voltage
    24VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    20.4 VAC
  • Contact Rating (Current)
    30 A