LCMXO256C-3MN100C
LCMXO256C-3MN100C
477-LCMXO256C-3MN100C
100-LFBGA, CSPBGA
3.3V V 1.35mm mm 4.9 ns ns 256B B FPGAs MachXO Series 150MHz MHz 100-LFBGA, CSPBGA 13mA mA 0.5mm mm 100
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
LCMXO256C-3MN100C Overview
A 100-LFBGA, CSPBGA package is provided with this component. Fpga chips consists of FLASH PLD elements. The I/Os are designed to facilitate a more coherent transfer of data. There are 256 logic elements/cells to form a fundamental building block. 1.8V volts power it. In this case, the FPGA part belongs to the Field Programmable Gate Arrays family. An FPGA module can be attached to a development board with a Surface Mount-pin. Powered by a 1.71V~3.465V supply voltage, fpga chips is able to operate at high speeds. The FPGA belongs to the MachXO series of FPGAs, and it is one type of FPGA. During the operation of the system, the operating temperature should remain within the range of 0°C~85°C TJ. With this device, you will be able to make use of 78 outputs. There is an FPGA model contained in Tray in order to conserve space. Total terminations are 100. Its base part number LCMXO256 can be used to find parts that are related to it. There is a maximum RAM si0Be of 0B on this FPGA module, which is necessary to ensure the normal operation of the program. The device is designed with 100 pins in total. A total of 32 LABs/CLBs make up this FPGA array. As long as this FPGA is mounted in Surface Mount, it should be able to function as it should in terms of its specifications, as well as its capabilities. With a 3.3V supply voltage, designers can fully utilize the flexibility of the device. There are a total of 100 pins on this device. Data and programs can be stored in this FPGA module's 256B memory. A frequency of 150MHz provides high efficiency. Fpga semiconductor incorporates 256 logic cells used for the building block. Fpga semiconductor operates on 13mA of supply current. In addition to this, it is also characteriIT CAN ALSO OPERATE AT 2.5V AND 3.3Ved by a feature called IT CAN ALSO OPERATE AT 2.5V AND 3.3V. To detect the status of input signals, there is a dedicated input which is used to detect the status of the input module. A CPLD is essentially composed of 128 macrocells, which are the main building blocks of a CPLD. Data is stored in the SRAM memory, so resource conflicts are avoided.
LCMXO256C-3MN100C Features
78 I/Os
100 LABs/CLBs
Operating from a frequency of 150MHz