  • LCQT-QFP0.5-60
LCQT-QFP0.5-60
advertisement
Manufacturer No:
LCQT-QFP0.5-60
HK JDW NO:
90-LCQT-QFP0.5-60
Datasheet:
LCQT-QFP0.5-60
Description:
SOCKET ADAPTER MULT PKG TO 60QFP
Step5Bar-code shipping tag
LCQT-QFP0.5-60
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Flammability Rating
    UL94 V-0
  • Lead Free
    Lead Free
  • Number of Pins
    60
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch - Mating
    0.020 0.50mm
  • Lead Length
    5.9944mm
  • Termination Post Length
    0.236 6.00mm
  • Pitch - Post
    0.100 2.54mm