  • LCT-H320240M57W
LCT-H320240M57W
advertisement
Manufacturer No:
LCT-H320240M57W
HK JDW NO:
454-LCT-H320240M57W
Package:
Datasheet:
LCT-H320240M57W
Description:
LUMEX LCT-H320240M57W ACTIVE MATRIX FULL COLOR TFT DISPLAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCT-H320240M57W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Weight
    1.360777g
  • Published
    2009
  • Series
    InfoVue
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated
    5.5V
  • Depth
    6.4mm
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Interface
    Parallel/Serial
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    115.20mm W x 86.40mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    No
  • Dot Pixels
    320 x 240 (QVGA)
  • Diagonal Screen Size
    5.7 144.78mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
    0.12mm Wx0.36mm H
  • Backlight Type
    LED
  • Resolution (height)
    240 pixel
  • Resolution (width)
    320 pixel
  • Diagonal Size
    5.7 in
  • Brightness
    250 cd/m^2
  • Viewing Area (width)
    115.2mm
  • Height
    101.54mm
  • Length
    177.8mm
  • Width
    126.08mm
  • Viewing Area (height)
    86.4mm