  • LD025C122KAB2A
LD025C122KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD025C122KAB2A
HK JDW NO:
66-LD025C122KAB2A
Description:
LD 1200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD025C122KAB2A
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.56mm