  • LD025C392KAB2A
LD025C392KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD025C392KAB2A
HK JDW NO:
66-LD025C392KAB2A
Package:
Datasheet:
LD025C392KAB2A
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD025C392KAB2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    0.56mm
  • Length
    1mm