  • LD025U2R7CAB2A
LD025U2R7CAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD025U2R7CAB2A
HK JDW NO:
66-LD025U2R7CAB2A
Description:
2.7pF 50V Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD025U2R7CAB2A
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    MIL-C-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    0402
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Positive Tolerance
    9.26%
  • Negative Tolerance
    9.26%
  • Height
    0.6mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm