  • LD02YC223JAB2A
LD02YC223JAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD02YC223JAB2A
HK JDW NO:
66-LD02YC223JAB2A
Description:
22nF 16V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD02YC223JAB2A
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    652.039032μg
  • Published
    2011
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    1005
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    560μm
  • Length
    1mm