  • LD031A121FAB2A
LD031A121FAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD031A121FAB2A
HK JDW NO:
66-LD031A121FAB2A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LD031A121FAB2A
Description:
LD 120pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD031A121FAB2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm