  • LD032U100FAB2A
LD032U100FAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD032U100FAB2A
HK JDW NO:
66-LD032U100FAB2A
Description:
10pF 200V Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD032U100FAB2A
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    MIL-C-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    760μm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    1608
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    910μm
  • Length
    1.52mm