  • LD035C101JAB2A
LD035C101JAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD035C101JAB2A
HK JDW NO:
66-LD035C101JAB2A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LD035C101JAB2A
Description:
LD 100pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD035C101JAB2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm