  • LD035C123KAB2A
LD035C123KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD035C123KAB2A
HK JDW NO:
66-LD035C123KAB2A
Description:
LD03(50V,C) 12nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3836
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LD035C123KAB2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LD03(50V,C)
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    810μm
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    350μm
  • Length
    1.6mm