  • LD035C331KAB2A
LD035C331KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD035C331KAB2A
HK JDW NO:
66-LD035C331KAB2A
Datasheet:
LD035C331KAB2A
Description:
LD 330pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 4000
Step5Bar-code shipping tag
LD035C331KAB2A
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Ceramic
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.81mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm