  • LD051A151FAB2A
LD051A151FAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD051A151FAB2A
HK JDW NO:
66-LD051A151FAB2A
Description:
150pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD051A151FAB2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    940μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm