  • LD051A560FAB2A
LD051A560FAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD051A560FAB2A
HK JDW NO:
66-LD051A560FAB2A
Description:
56pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
LD051A560FAB2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%
  • Height
    0.94mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm