  • LD052A331JAB2A
LD052A331JAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD052A331JAB2A
HK JDW NO:
66-LD052A331JAB2A
Package:
0805
Datasheet:
LD052A331JAB2A
Description:
330pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
LD052A331JAB2A
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.24mm