  • LD055A361FAB2A
LD055A361FAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD055A361FAB2A
HK JDW NO:
66-LD055A361FAB2A
Description:
LD 360pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD055A361FAB2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    360pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm