  • LD055C223KAB2A
LD055C223KAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD055C223KAB2A
HK JDW NO:
66-LD055C223KAB2A
Datasheet:
LD055C223KAB2A
Description:
LD 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD055C223KAB2A
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm