  • LD05YD225MAB2A
LD05YD225MAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD05YD225MAB2A
HK JDW NO:
66-LD05YD225MAB2A
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
LD05YD225MAB2A
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    1.4mm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm