  • LD061C103JAB2A
LD061C103JAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD061C103JAB2A
HK JDW NO:
66-LD061C103JAB2A
Datasheet:
LD061C103JAB2A
Description:
LD 10000pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LD061C103JAB2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    940μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.94mm