  • LD065A272JAB2A
LD065A272JAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD065A272JAB2A
HK JDW NO:
66-LD065A272JAB2A
Package:
Datasheet:
LD065A272JAB2A
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD065A272JAB2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm