  • LD06AC391KAB1A
LD06AC391KAB1A
advertisement
Manufacturer No:
LD06AC391KAB1A
HK JDW NO:
66-LD06AC391KAB1A
Description:
LD(HIGH VOLTAGE) 390pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
LD06AC391KAB1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    LD(HIGH VOLTAGE)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.52mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.52mm