  • LD06YC106MAB2A
LD06YC106MAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD06YC106MAB2A
HK JDW NO:
66-LD06YC106MAB2A
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1391
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LD06YC106MAB2A
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.78mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm