  • LD12W-48-C0250
LD12W-48-C0250
advertisement
Manufacturer No:
LD12W-48-C0250
Manufacturer:
EPtronics, Inc.
HK JDW NO:
272-LD12W-48-C0250
Package:
Datasheet:
LD12W-48-C0250
Description:
Quantity:
In Stock : 6043
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LD12W-48-C0250
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~50°C
  • Series
    LD12W
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    3.35Lx1.42W x 0.91 H 85.1mmx36.1mmx23.1mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    250mA
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    24V~48V