  • LD25W-18-C1400-RD
LD25W-18-C1400-RD
advertisement
Manufacturer No:
LD25W-18-C1400-RD
Manufacturer:
EPtronics, Inc.
HK JDW NO:
272-LD25W-18-C1400-RD
Package:
Datasheet:
LD25W-18-C1400-RD
Description:
Quantity:
In Stock : 15077
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LD25W-18-C1400-RD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    LD25W
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    3.15Dia x 0.99 H 80.0mmx25.1mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Output Power
    25.2W
  • Voltage - Output
    6V~18V