  • LD2985AM36R
LD2985AM36R
advertisement
Manufacturer No:
LD2985AM36R
HK JDW NO:
761-LD2985AM36R
Datasheet:
LD2985AM36R
Description:
Enable Fixed LD2985 PMIC 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 27344
Step5Bar-code shipping tag
LD2985AM36R
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Base Part Number
    LD2985
  • Pin Count
  • Current - Supply (Max)
    4mA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Voltage
    3.6V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    3.6V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.575V @ 150mA
  • PSRR
    45dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    280mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.28V
  • Length
    2.9mm