  • LD2985BM285R
LD2985BM285R
advertisement
Manufacturer No:
LD2985BM285R
HK JDW NO:
761-LD2985BM285R
Datasheet:
LD2985BM285R
Description:
Enable Fixed LD2985 PMIC 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 17392
Step5Bar-code shipping tag
LD2985BM285R
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Voltage
    2.85V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.85V
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.575V @ 150mA
  • PSRR
    45dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    280mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.28V
  • Voltage Tolerance-Max
    4%
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Base Part Number
    LD2985
  • Pin Count
  • Current - Supply (Max)
    4mA